Smugi na oknach to zmora każdego, kto lubi krystalicznie czyste szyby. Zapewne zdarzyło Ci się, że mimo starannego mycia okien, na pozornie idealnie czystej powierzchni dało się dostrzec irytujące ślady. W jaki sposób należy myć okna, aby uniknąć nieestetycznych smug?
Mycie okien – uciążliwy obowiązek?
Mało kto lubi poświęcać czas na mycie okien. Od czasu do czasu jest to jednak konieczne: okna należy umyć zwłaszcza po zimie, a gdy mieszka się w pobliżu ruchliwych ulic, należy robić to nawet co kilka tygodni. Jest to żmudna i czasochłonna praca, dlatego gdy już zdecydujemy się na jej wykonanie, chcemy, aby okna lśniły czystością. Problem pojawia się wtedy, gdy już po umyciu, przy spojrzeniu pod światło widać na nich smugi.
Jeśli chcesz tego uniknąć i być zadowolony z efektów swojej pracy, sprawdź porady naszych specjalistów!
Technika mycia okien bez smug:
- myj okna w pochmurne dni lub tam, gdzie nie ma słońca – gdy słońce świeci bezpośrednio na szybę, ta szybciej wysycha, co powoduje powstawanie smug
- dokładnie zmywaj zabrudzenia z okna – okna bywają bardzo brudne: osadza się na nich kurz, spaliny, dym z kominów, pyłki roślin i inne zanieczyszczenia, więc warto często zmieniać wodę i płukać ściereczkę
- dobierz odpowiednie detergenty – na rynku dostępne są specjalne płyny do okien w wygodnych opakowaniach z dyfuzorem, ale równie dobry będzie płyn do mycia naczyń czy zwykły ocet
- wypoleruj okna po umyciu – do tego celu sprawdzają się ściereczki z mikrofibry, możesz też skorzystać z ręczników papierowych. Wypróbuj też sprawdzoną sztuczkę: użyj starych gazet (najlepiej tych zwykłych, czarno-białych), a okna będą lśniły czystością.
Stosując te zasady, możesz samodzielnie doprowadzić okna do idealnego stanu. Nie da się jednak ukryć, że dokładne mycie okien może potrwać nawet kilka godzin. Jeśli nie masz na to czasu, powierz to zadanie naszej firmie!
Pytania i odpowiedzi
Jak uniknąć smug po myciu okien?
Jest kilka rzeczy, o których trzeba pamiętać. Wśród nich unikanie mycia szyb przy dużym słońcu, dokładność w czyszczeniu, właściwe środki chemiczne itp.