Renowacja i konserwacja podłóg drewnianych

Podłogi drewniane można przywrócić do idealnego stanu dzięki woskowaniu czy lakierowaniuW Twoim mieszkaniu znajduje się stara podłoga drewniana – parkiet lub deski? To prawdziwy skarb, który – jeśli tylko odpowiednio o niego zadbasz – odwdzięczy Ci się pięknym wyglądem. Wiele osób rezygnuje z nowoczesnych paneli podłogowych, doceniając wyjątkowy klimat wnętrz z tradycyjnymi podłogami drewnianymi. Wybierając usługi renowacji i konserwacji podłóg, możesz podkreślić wyjątkowy wygląd drewnianych desek i sprawić, że będą bardziej wytrzymałe i odporne na zniszczenia.

Konserwacja parkietów – dostępne usługi

Wybrana forma renowacji parkietu lub desek podłogowych zależy od kilku czynników: od rodzaju drewna i stanu podłogi. Oferujemy usługi lakierowania, woskowania i olejowania podłóg drewnianych, dzięki którym podłoga w Twoim domu może zachwycać naturalnym wyglądem i blaskiem.

Woskowanie podłóg

Woskowanie podłóg drewnianych to usługa, która standardowo towarzyszy cyklinowaniu. Deski drewniane po wykonaniu cyklinowania są gładkie, ale pozbawione warstwy ochronnej. Nałożony na powierzchnię drewna wosk pozwala ją uzupełnić i sprawić, że parkiet staje się odporny na zarysowania. Wosk jest naturalną substancją, bogatą w składniki odżywcze, dzięki którym drewno zyskuje piękny połysk i kolor.

Olejowanie podłóg

Olejowanie podłóg wykonujemy na parkietach z naturalnego drewna. Usługę tę można wykonać zamiast lakierowania. Olej jest naturalnym materiałem, bardziej przyjaznym dla człowieka i środowiska niż lakier. Głęboko wnika w strukturę drewna, zabezpiecza je przed uszkodzeniami i tworzy na jego powierzchni delikatnie błyszczącą warstwę. Olejowanie podłóg wykonuje się również po to, by podkreślić niezwykłą fakturę naturalnych desek drewnianych.

Usługę olejowania polecamy osobom, które mają podłogę z drewna egzotycznego w łazience. Olej w tym przypadku stanowi rodzaj impregnatu, który chroni drewno przed działaniem wilgoci. Dodatkowo olejowanie stanowi zabezpieczenie przed promieniowaniem UV.

Olejowanie podłóg to usługa, którą warto wykonywać regularnie, sezonowo. Korzystanie z podłogi sprawia, że warstwa oleju z czasem ściera się, co powoduje, że podłoga staje się bardziej podatna na zarysowania. Dzięki regularnemu olejowaniu można zapewnić jej skuteczne zabezpieczenie przed zanieczyszczeniami i uszkodzeniami mechanicznymi.

Lakierowanie podłóg

Lakierowanie podłóg to standardowa usługa, która pozwala odświeżyć wygląd parkietu. Może stanowić element cyklinowania lub być wykonywana niezależnie. Podczas lakierowania podłóg w pierwszej kolejności usuwa się pozostałości starego lakieru, wygładza deski, a następnie nakłada warstwę nowego lakieru.

Lakierowanie podłóg to również okazja do tego, by odmienić wygląd wnętrza. Duża dostępność lakierów w różnych kolorach, w wersji błyszczącej i mat daje wiele możliwości, jeśli chodzi o dopasowanie wyglądu podłogi do aranżacji pokoju.