Sprzątanie mieszkań po awariach

 W przypadku zalania do sprzątania warto zatrudnić profesjonalną firmęPrzyczyn awarii w domach i mieszkaniach może być wiele. Zdarza się, że do zalania lub wycieku nieczystości dochodzi w sytuacji, gdy domownicy są na wakacjach i zapomną zakręcić dopływu wody. Do takich sytuacji może jednak dojść także na co dzień. Niezależnie od przyczyny, zalanie lub inna awaria mogą mieć poważne konsekwencje i powodować wiele zniszczeń w domu, dlatego gdy pojawi się taki problem, należy działać jak najszybciej. Często nie wystarczy jednak zwykłe wycieranie podłogi za pomocą mopa. Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, sprzątając mieszkanie po awarii, skorzystaj z usług naszej firmy sprzątającej.

Jakie problemy mogą być spowodowane awarią instalacji lub zalaniem?

Sprzątanie w niewłaściwy sposób lub zbyt późna reakcja na problem mogą być przyczyną poważniejszych kłopotów. Gdy woda lub nieczystości nie zostaną w porę usunięte, ucierpieć mogą panele podłogowe, meble, sprzęty AGD. W skrajnych sytuacjach może nawet dojść do zalania mieszkających niżej sąsiadów.

Usunięcie nadmiaru wody to dopiero początek. Jeśli doszło do awarii kanalizacji, trzeba także pozbyć się nieprzyjemnego zapachu i dokładnie zdezynfekować zalane powierzchnie. Z tym zadaniem trudno jest poradzić sobie samodzielnie – najlepiej skorzystać wówczas z usług firmy, która oferuje sprzątanie domów i mieszkań po awariach.

Jakie usługi oferujemy w ramach sprzątania mieszkania po awarii?

Jeśli doszło do zalania, pojawiamy się na miejscu jak najszybciej, by dokładnie wytrzeć podłogę. Dzięki szybkiemu działaniu możemy uniknąć poważniejszych konsekwencji awarii. Jeśli konieczne jest wykonanie dodatkowych prac, oceniamy sytuację na miejscu i decydujemy, jaka ma być kolejność działania.

Sprzątanie po awariach – zalaniach może obejmować:

  • Dokładne mycie podłogi, wraz z usuwaniem nadmiaru wody
  • Umycie i zabezpieczenie stojących na podłodze mebli, sprzętów i innych przedmiotów
  • Usunięcie zniszczonych mebli lub innych przedmiotów, wraz z utylizacją
  • Jeśli doszło do wycieku nieczystości – dezynfekcję pomieszczeń
  • Sprzątanie z użyciem specjalistycznych środków czystości, dzięki którym można pozbyć się nieprzyjemnego zapachu