Wycinka i pielęgnacja drzew

wycinka drzewPoranna kawa w ogrodzie, jesienny spacer po parku i wizyta w centrum miasta cieszą bardziej, gdy towarzyszy im starannie wypielęgnowana zieleń.

Zakres usług związanych z pielęgnacją zieleni

Współpracujemy ze specjalistami posiadającymi uprawnienia alpinistyczne do wycinki drzew metodą dostępu linowego. Metodę tę wykorzystuje się do usuwania drzew lub ich fragmentów (gałęzi, konarów) za pomocą lin i uprzęży. Jest to alternatywa dla prac z wykorzystaniem podnośników koszowych i może być stosowana tam, gdzie nie ma miejsca na wjazd podnośnikiem. W niektórych przypadkach stosujemy również tradycyjną metodę wycinki, w zależności od warunków.

Nasi specjaliści posiadają kilkunastoletnie doświadczenie oraz niezbędne uprawnienia – ukończone szkolenie kwalifikacyjne dla pilarzy-arborystów.

Prace wykonywane metodą alpinistyczną:

  • Przycinanie gałęzi, formowanie koron drzew, cięcia korekcyjne, usuwanie obumarłych konarów. To działania, które nie tylko poprawiają estetykę, ale także zapobiegają chorobom drzew i obumieraniu gałęzi.
  • Wycinka drzew – metodę alpinistyczną stosuje się w trudno dostępnych miejscach, takich jak tereny o dużym nachyleniu, położone w pobliżu linii energetycznych, gęsto zabudowane. W ten sposób usuwane są poszczególne gałęzie, a na końcu sam pień.

Dla naszych klientów wykonujemy również inne zadania związane z pielęgnacją terenów zielonych, takie jak:

  • Koszenie trawy
  • Przycinanie żywopłotów i krzewów
  • Frezowanie i usuwanie pni
  • W sezonie zimowym odśnieżanie i usuwanie sopli
  • Czyszczenie po klęskach żywiołowych (wichury, powodzie)

Z naszych usług mogą korzystać zarówno osoby prywatne – właściciele przydomowych ogrodów, jak i jednostki miejskie odpowiedzialne za utrzymanie terenów zielonych: parków, skwerów, placów.

Osoby zainteresowane współpracą zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 518 160 930